Rádi bychom rozšířili a dále zkvalitňovali naše služby. Budeme rádi, když naše snažení podpoříte jakýmkoliv darem na

účet č. 5314555001/5500

V případě zájmu o vystavení potvrzení daru se na nás neváhejte obrátit.

vyhledávání
Fér podnikatel

přihlášení člena
nové členství
Anketa
Už jste někdy naletěli?
 

Aktuálně

 

Vážení spotřebitelé,

 
snažíme se vylepšovat naše služby. V současné době klademe důraz na komunikaci se spotřebitelem, abychom dosáhli co nejkvalitnějších
výsledků.

V současné době realizujeme projekt z programu Magistrátu hlavního města Prahy. Jeho hlavním cílem je především pomoc obětem kriminality v

hlavním městě a také zlepšení ochrany zvlášť zranitelných obětí se zvláštním zacházením, a přispět k otevřenosti a pomoci.

 

V rámci přednášek pořádá Spotřebitel net "Prevenci kriminality ".
Přednášky jsou určeny pro seniory,  dětí z dětských domovů a dětí ze základních škol s poruchou chování.
Zájemci o tyto semináře se mohou přihlásit  prostřednictvím
e-mailu:          spotrebitel@spotrebitel.net
či po telefonu. na tel. číslo 603791093

Všechny naše semináře jsou zcela zdarma a školí naši zkušení zástupci

S pozdravem
ředitelka Spotrebitel net

 

 

Telefonní kontakt na naše Sdružení:
                                                               tel: + 420 603 791 093 a 775 476 080

___________________________________________________________________________________

Jak se připojit k hromadnému trestnímu oznámení na IFP + sledujte aktuální
vývoj v kauze hromadného trestního oznámení IFP – pravidelně aktualizováno

kampaně

Lichváři mohou v zatopených oblastech zneužít situace

Každý, kdo může, pomáhá lidem v zatopených oblastí. Ale ne každý to myslí dobře a nezištně. Podvodníků je u nás dost a ukázalo se, že při povodních se zloději nestyděli ani rabovat. Proto je dobré být obezřetný a v této těžké situaci si rozmyslet smysl nabízené pomoci.

Obětí povodní jsou i lidé, kteří tento krutý zážitek nezažívají poprvé. Proto jsou v horší situaci, sotva si dali bydlení dohromady a stálo je to mnoho síly a financí, si nestačili udělat mírnou zásobu finančních prostředků a už musí počítat další výdaje.

Český výrobek a jeho podpora

Sdružení Spotřebitel net uspořádalo tiskovou konferenci na téma český výrobek. Za přítomnosti novinářů a přednášejích byla domluvena úzká spolupráce. Přednášející byli : Ing. Leo Kolečkář, ředitel Českého výrobku, Jiří Sedláček z Asociace farmářských tržišť a tiskový mluvčí Obchody Levně s českými výrobci, kteří nabízejí české výrobky v e-shopech.

Vyšší počet stížností a menší ochota k legislativním změnám

Za posledních deset let se lidé na veřejného ochránce práv obrátili s 68 470 stížnostmi a podněty k šetření. Loňský rok drží z tohoto pohledu poněkud smutný primát. Počet stížností totiž meziročně vzrostl o pětinu na celkem 8641 podání.

Nekalé obchodní praktiky na předváděcích akcích vedou

„Nekalých obchodních praktik na předváděcích akcích, včetně agresivních, přibylo,“ konstatoval ústřední ředitel ČOI Vladimír Velčovský poté, kdy se seznámil s výsledky kontrol ČOI za 1. čtvrtletí.  Odsoudil opakovaně formy poškozování spotřebitelských práv, zejména fiktivní výhry, za které musí výherci platit, i tzv. VIP klubové či členské karty, na které doplácejí opět převážně účastníci z řad seniorů. „Tyto praktiky uplatňované vůči důvěřivým seniorům zaslouží maximální výši pokut a zrušení živnostenského oprávnění, což jsme navrhli v uplynulých týdnech ve třech případech: 1. České reklamní společnosti, společnosti Czech reisen a také u podnikatele Františka Tůmy z Prahy.

Nakupujete ve slevě na Slevomat.cz? Pozor, může to být podvod!

Bohužel Slevomatem mohou být podvedeni i podnikatelé. Jeden takový případ zveřejňujeme od samotného podvedeného.  Podvod je v tom, že nekontrolují , kdo jim slevy nabízí!!! Konkrétní případ: V únoru ráno, mi do solné  jeskyně volal náš dlouhodobý klient, že chce informaci o slevě na permanentku, kterou nabízíme na www.slevomat.cz. Nic jsem o žádné slevě nevěděl a tak jsem začal pátrat.

Více článků...


region

EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND PRAHA & EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI