Rádi bychom rozšířili a dále zkvalitňovali naše služby. Budeme rádi, když naše snažení podpoříte jakýmkoliv darem na

účet č. 5314555001/5500

V případě zájmu o vystavení potvrzení daru se na nás neváhejte obrátit.

vyhledávání
Fér podnikatel

přihlášení člena
nové členství
Anketa
Už jste někdy naletěli?
 

finanční vzdělávání

Cobrandové karty

Cobrandové karty jsou hitem posledních několika let. Vydávají je většinou banky s jedním či více smluvními partnery. Mohou jimi být pojišťovny, penzijní fondy, letecké společnosti, obchodní řetězce, hotely. Může jít o debetní karty, častěji jsou to však karty kreditní.

Debetní karty

V Česku jsou stále početně nejrozšířenější debetní karty. Vydávají se pouze k bankovnímu účtu a jejich prostřednictvím držitel platí za zboží a služby penězi, které na svém účtu má nebo které mu banka na tomto účtu dovoluje přečerpat do minusu (na takzvaný kontokorent nebo povolený debet).

Karty nemíchat

Platební karty jsou praktickým nástrojem bezhotovostního platebního styku. Jejich nabídka se stále rozšiřuje a obohacuje. Při jejich porovnávání je důležité zohledňovat typ, účel a způsob fungování.

Cenné papíry a rizikovost směnky

Cenným papírem je listina, se kterou je pevně spojeno určité právo. Mezi cenné papíry patří akcie, dluhopisy, šeky, směnky, a další.

Sazby úrokové míry

Konsolidace úvěru. Konsolidací úvěru rozumíme sjednocení více úvěrů do jednoho. Odpadá nutnost splácet více úvěrů současně. Tuto službu poskytují pouze některé banky a nebankovní společnosti. Je však nutno zdůraznit, že konsolidace není zdarma, a je sama o sobě sjednáním dalšího úvěru. Nemusí se tedy vůbec vyplatit.

Více článků...


region

EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND PRAHA & EU: INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI